FAME RESIDENCE LARA & SPA

SPA & WELLNESS

Doğanın kusursuz dengesinde beden ve ruh sağlığı birbirinden ayrı düşünülemez işte tatilinizde ruhunuz özgürleşirken bedeninizi rahatlatacak Uzak Doğulu Terapistlerin uzman elleriyle rahatlayacak, Anadolu’nun dillere Destan Türk Hamamında suyun iyileştirici gücüyle yenileneceksiniz.

Güzellik salonu, Sauna, Buhar odası, Hamam-Kese odaları, Masaj Odaları, Dinlenme Odası, Kapalı havuzu, Çocuk Havuzu ve Fitness Salonu ile sizlere inanılmaz bir Spa keyfi sunuyoruz. Yorgunluk ve stresten uzaklaşarak, hafifliği ve rahatlığını hissedeceksiniz.

TÜRK HAMAMI

Ünü tüm dünyayı saran, Türk hamamı 1000 yılı aşan geleneğiyle, sıcak ve soğuk suyun birlikte kullanıldığı, nemli sıcak buharıyla stresten uzaklaşmanızı, hem vücudunuzun hem de zihninizi rahatlatmanızı sağlayacaktır.

HAMAMDA KESENİN FAYDALARI: Vücudunuzda biriken toksinleri atmanızı, kan dolaşımınızı düzenleyerek, daha sağlıklı-enerjik hissetmenizi sağlar. Cildinizdeki siyah noktalardan kurtulmanızı ve ciltteki lekeleri, biriken ölü derileri uzaklaştırarak, yumuşacık, esnek bir cilde kavuşmanıza yardımcı olur. Deriyi yumuşatır yoğunluk kazandırır ve kalıcı bronzlaşmaya yardım eder.

KÖPÜK MASAJI: Bu masaj kasları rahatlatıcı özelliğiyle, strese veya rüzgâra maruz kalma nedeniyle oluşan krampları, kasların sertleşmesini sağlar. Köpük masajı Türk Hamamında, tüm vücudun doğal sabunun (zeytinyağlı) köpüğü ile kaplanarak yapılan geleneksel bir masajdır. Masajdan sonra vücudunuz yenilenerek adeta bebek cildi kadar yumuşacık olur.

KLASİK MASAJ

Strese ve yorgunluğa bağlı kasılmalar Klasik masajla kan dolaşımını rahatlatır, kaslarınızın gevşeyerek, sağlıklı hissetmenizi sağlar.

AROMATERAPİ MASAJI

Bitki kökleri ve çiçeklerin özütünden elde edilen esansiyel yağlar kullanılarak yapılan aromaterapi masajı, hem vücudunuza hem de ruhunuza iyi gelir. Kan dolaşımını rahatlatır, olası dış etkenlere karşı güçlendirerek yıpranmaya karşı cildinizi korur. Hoş kokulu yağlar ile sakinleştirir ve pozitif enerjinizi artırarak, mutlu hissetmenize yardımcı olur.

LENF DRENAJ MASAJI

Yumuşak bir baskıyla yapılan masajla, istenmeyen toksinleri ve vücutta biriken ödemi atmanızı kolaylaştırır. Bu teknikle lenf ve dokular arası sıvının dolaşımı aktif hale getirilir, lenf drenaj terapisi bağışıklık sisteminin ve vücudun rahatlamasını sağlayan, vücudu yenileyen sinir sistemini uyarır.

SHIATSU

Parmakların sinir sistemini uyararak, yapılan bir masajdır. Bu masajda sinir sisteminiz uyarılarak, kan dolaşım sisteminiz rahatlatılır. Bu sayede stres altında kasılan kaslar gevşer ve rahatlar.

THAİ MASAJI

Elle yapılan bu masajda, vücudun enerji hattı boyunca yavaş, ritmik basınç ve germe uygulanmalarından oluşur. Yere yatırılarak, her hangi bir yağ kullanılmadan uygulanır.Tai Masajı 3000 yıla dayan bir kültürün eseridir.

SICAK TAŞ MASAJI

Bu masajda ısırılmış taş ve kayalar kullanılır. Stratejik enerji noktalarına yerleştirilen taşlar ile stresin azaltılması sağlanır. Bu masaj toksinlerin vücut dışına atılarak, lenf sisteminin ve kan dolaşımının rahatlamasına yardımcı olur.

AYURVEDA TERAPİSİ

Bu benzersiz kürde amaç, ısıtılan bitkisel yağları ilgili noktalara uygulayarak, bozulan iç dengeyi düzenlemektir. Bu masaj hem rahatlatıcıdır hem de zihin, beden ve ruh arasındaki iletişimi ve dengeyi yeniden sağlamak için yapılır. Ayrıca ayurveda masajı stresi azaltarak fiziksel rahatlığın yanında zihinsel huzur da verir. Vücudumuzdaki her bölgenin bağlantılı olduğu başka bir bölge vardır. Mesela baş ağrıları için ayak masajı yapılır.

REFLEKSOLOJİ

Antik Mısır’da ve Hindistan’da uygulanan bu masajla amaç uzun ve sağlıklı hayattır. Ayaktaki ve eldeki refleks merkezlerine odaklanarak, kan dolaşımının arttırılması sağlanır. Kan dolaşımını arttırmak stres ve gerginliği gidermede uzmanlaşan, ayak parmakları noktaları üzerinde yoğunlaşan bir terapidir. Vücudun doğal dengesini onarıma teşvik eder,kan ve sinir tedarik ve gelişimine yardımcı olur. Bu teknik ayak ve ellerdeki refleks noktalarının oluşması için vücudun sahip olduğu enerji ile birleşerek sinir kanallarından vücudun tüm hatlarına kadar yayılır.

BALİ MASAJI

Geleneksel Bali Masajı, üzüm, gül, ylang ve yasemin yağları kullanılarak yapılır. Vücuttaki tüm enerji merkezlerinin dengelenmesini; tüm iç sistemlerin birbirleri ile bütünleşmesini sağlar. Bu masaj sırasında kullanılan doğal yağlarla birlikte kaslarda oluşan gerginlik giderilir, enerji seviyesi yükselerek dengelenir, tüm vücut ve zihinde olağan üstü bir rahatlama elde edilir.

ÇİKOLOTA MASAJI

Çikolatada bol miktarda polifenol, magnezyum, potasyum, fosfor ve E vitamini bulunur. Bu maddeler cildin güzelleşmesini sağlar. Ayrıca siyah çikolatanın içinde bulunan kakao yağının da cildi yumuşatma özelliği bulunmaktadır. Çikolata masajı; cildi, gündelik hayatta kaybedilen besleyici mineralleri yerine koyarak canlandırması ile bilinmektedir. Cilt üzerinde peeling etkisi yaparak teni yumuşatan ve pürüzsüzlük sağlayan bu masaj aynı zamanda hücre yenilenme mekanizmasını da aktive etmektedir.

DENİZ YOSUNU İLE VÜCUT BAKIMI

Yosunla Vücut bakımında toksinler vücuttan uzaklaştırılarak, günlük strese bağlı gerginliğinizi alarak, yenilenmenizi, sağlar. Yosunun, insan organizmasına uygun yapıda olup, pek çok yararları vardır. En önemli etkisi yağ zincirlerini parçalayarak yağın vücuttan atılmasını sağlamaktır. Yüksek oranda nem tutucudurlar. Denizleri temizleyen yosunların, insan metabolizmasını da temizlediği ispatlanmıştır. İçerisinde bulunan çamur, sodyum, kalsiyum, potasyum, iyot, magnezyum gibi zengin mineraller hücrelerin oksijen depolamasını ve yenilenmesini sağlamaktadır

TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARTIN...

Akdeniz’in mavisini Torosların yeşili ile buluşturan, Fame Otelleri, Antalya Kemer sahilinden Lara’ya, 3 otel ve yaklaşık 2270 kişilik yatak kapasitesiyle, her beklentinize ekonomik, lüks ve delüks standartlarda yaklaşabilen, geniş bir yelpazeye sahiptir.

Yorumlarınız

Bize Ulaşın1trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 115spa-wellness2fame-residence-lara-spa,spa-wellness,1LARA • ANTALYAsub
...
SPA & WELLNESS-----------------

1
9
15
1
spa-wellness
2
fame-residence-lara-spa,spa-wellness,
fame-residence-lara-spa,spa-wellness,
otelimiz