Çağrı Merkezi : 0242 524 52 15
: 0532 057 05 26

FAME RESIDENCE BEACH (PARK)

KEMER HAKKINDA

Kemer, Akdeniz kıyısında, Antalya'ya 40 kilometre uzaklıkta olan bir ilçesidir. Batı Toros Dağları'nın eteklerinde ve 52 kilometre kıyı şeridi boyunca uzanan Kemer ilçesi,Türkiye'nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. Kemer’in başta gelen çekiciliklerinden birisi doğal güzelliğidir. Deniz, orman ve dağlar bir noktada birleşmektedir. Denizin berraklığı, ormanın yeşilliği,deniz dalgalarının çam ağaçlarına kadar uzanmasıve çam ağaçlarının plajlarda gölgelik olarak kullanılması oldukça cazip gelmektedir. Beldibi mevkiinden başlayarak Tekirova’ya kadar olan tüm kıyı tamamen doğal plajdır. Girintili çıkıntılı kıyılarında birçok koy ve küçük doğal limanlar bulunur. Antik kentin hala ayakta durduğu ve milli park olan Phaselis plajı gibi yerlerde rahatlıkla denize girmek mümkündür. Son yıllarda Söğüt Cuması, Altınkaya, Dereköy gibi yüksek yerlere safari turları da oldukça ilgi çekmektedir.

Ayrıca yöredeki diğer çekiciliklerde mağaralardır. Bu mağaralar: Beldibi mağarası Antalya’nın 27 km güney batısında denizin kıyısındadır. Tarih öncesi kalıntılar da bulunmaktadır. Bir diğer görülmeye değer mağara ise Molla deliği olup. Kemer‘in batısında yükselen Tahtalı Dağı’nın doğu yamacında yer alır. Bu mağaraya ancak Kemer – Kumluca karayolu üzerinde bulunan Aşağı Kuzdere veya Tekirova köylerinden yaya olarak ulaşmak mümkündür.

Kemer, 320 yat kapasiteli modern marinasıyla yat turizminde de önemli bir yer teşkil eder. Marina ve 52 km'lik sahil şeridi Avrupa Çevre Eğitim Vakfı (FEEK)'in belirlediği kriterleri sağlayarak Mavi Bayrak almaya hak kazanmıştır. Kemer Bölgesi turistik dönem boyunca birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır. Phaselis Sanat Etkinlikleri,Kemer Off-Shore Yarışları,Dünya Ralli Şampiyonası Türkiye ayağı (WRC Rally of Turkey), Kemer Karnavalı gibi değişik etkinlikler sezon boyunca düzenlenmekte ve bölgenin sosyal ve turistik hayatına büyük katkılarda bulunmaktadır.

Kemer çevresinde mutlaka görülmesi gereken yerleri şöyledir: Idryos,Phaselis Antik Kenti,Olympos Antik Kenti,Chimera (Yanar taş),Adrasan,Üç Adalar,Göynük Kanyonu,İkiz Kayalar, Ekopark,Ulupınar ve Selçuklu Av Köşkü'dür. İlçe Batı Toros dağlarının eteklerinde 46 km. uzunluğundaki kıyı şeridi üzerinde kurulmuştur. Doğusu Akdeniz, batısı orman ve dağlarla çevrili olan ilçemizin yüzölçümü 53.483 km²’dir. İlçemizin 45.000 hektarlık alanı ormandır. İlçe merkezinde en yüksek rakım ise 15m. dir. Yılda ortalama 300 günü güneşli geçer. Deniz suyu sıcaklığı kış aylarında 10-12, yaz aylarında 27-29 ºC’dir. Bu rakamlar Kemer’de 8 ay denize girilebileceği anlamına gelmektedir.

Kemer aynı zamanda ünlü gece klüplerine ev sahipliği yapmaktadır. Kemer çarşı ilçenin merkezinde trafiğe kapalı caddede yaklaşık 2km'lik alana yayılmıştır. Hediyelik eşyalar, giyim ürünleri, mefruşat, kuyum ve deri ürünleri ön plandadır.

TATİLİN KEYFİNİ ÇIKARTIN...

Akdeniz’in mavisini Torosların yeşili ile buluşturan, Fame Otelleri, Antalya Kemer sahilinden Lara’ya, 5 otel ve yaklaşık 3000 kişilik yatak kapasitesiyle, her beklentinize ekonomik, lüks ve delüks standartlarda yaklaşabilen, geniş bir yelpazeye sahiptir.

Yorumlarınız

Bize Ulaşın4trYükleniyor.. Lütfen bekleyiniz. 486kemer-hakkinda2fame-residence-beach-park,kemer-hakkinda,4KEMER • ANTALYAsub
...
KEMER HAKKINDA-----------------

4
24
86
4
kemer-hakkinda
2
fame-residence-beach-park,kemer-hakkinda,
fame-residence-beach-park,kemer-hakkinda,
otelimiz